Jedna kniha nestačí :-)

Minulý týden jsem si řekla, že když budu mít tu dovolenou, tak si půjčím nějakou pěknou knížku z beletrie. Vzhledem k tomu, že pracuji v knihovně není nic snažšího.

O polední pauze jsem zamkla kancelář a vydala se mezi regaly jako čtenář. Už jako dítě jsem měla ráda procházení se mezi regály, kdy jsem si velmi pomalu četla názvy knih – má to pro mě své kouzlo. Část knihovny s naučnou literaturou jsem záměrně minula – ve svém kanclu mám na stole totiž už slušnou hromádku půjčených knih z této části knihovny  (cestopisy, ruční práce či knížky věnující se historii).

Pomalým tempem jsem se dostala až do uličky s detektivkami a padla mi do oka Šifra mistra Leonarda od Dana Browna.

Změřila jsem si knihu zkušeným okem a konstatovala, že: “+/- 400 stránek –  to by mi mohlo na týden dovolené stačit.” Zamířila jsem k počítači, abych si knihu zapsala na svůj čtenářský průkaz a potom jsem spokojeně v tichosti zaplula zpět do kanceláře. :-

Když jsem dorazila po práci domů, vytáhla jsem knihu z batohu, položila ji na stůl a zasedla na chvíli k počítači. Bylo asi 17:00h. Za půl hodinky jsem už knížku držela v ruce a četla a četla a četla … dala si večeři … četla a četla … skončila jsem až ve 22:00h. večer. A to jsem si řekla, že tu knihu mám až na dovču – hmm, no tak nic, no. Prostě jsem se nemohla odtrhnout.

Druhý den jsem knížku vrátila a půjčila jsem si také od Dana Browna knihu Andělé a démoni.

Dala jsem si ale za úkol číst jí jenom večer před spaním. Pro jistotu jsem si ale půjčila trilogii ze sekce historických románů. Knihy Lučištník, Inkvizitor a Kacířka od Bernarda Cornwella.

Tak snad to do dovolené zase všechno nepřečtu.

zvr
0Shares

Počet komentářů: 2

  1. Iwik says:

    Tedy, krásný výběr. Četla jsem z tohoto Tvého výběru zatím jen Andělé a démoni. Od Browna mám pak ještě přečtený Ztracený symbol a Inferno. Chystám se však i na jeho další knihy.

    Co se týká tvorby Bernarda Cornwella, tak s ní mám zatím minimální zkušenost, ale vždy jen pozitivní :).

    • administrator says:

      Inferno je také další v pořadí, na které se chystám.Od Cornwella mám teď rozečtený 4. díl ze ságy o Alfrégu Velikém. Přednost před historickými romány mají však tituly odborné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *