Prázdniny? Co to je? Aneb můj prázdninový maraton

Tak jsem se konečně vzpamatovala a jsem tu.  Úspěšně jsem se přehoupla do druhého roku mého studia. Vždycky se říká, 1. ročník je nejtěžší (platí to jak o SŠ, tak o VŠ – tedy podle mých zkušeností :-P).

S posledním červnem zaklaply dveře škol a hurá na prázdniny!  A já? Stále v knížkách se učím na nejtěžší zkoušky – Český středověk a Dějiny kultury. Na některých zkouškách mohu požádat o ústní formu zkoušení (vzhledem k mému handicapu pomaleji píši). To se týkalo i Dějin umění. Musel se ovšem najít náhradní termín, kdy má vyučující/zkoušející čas a to bylo bohužel až v polovině července.

Upřímně být zkoušený ústně také není žádná slast. Když je to písemný test, vyučující má připravený soubor otázek, ale pokud tuto zkoušku upraví na ústní formu, může se stát, že dá prostě cokoli. Dějiny kultury jsou založené na poznávání staveb, prvků architektury, žařazení do slohu a století atd. V mém případě obrázky připravené nebyly, takže hlavním zdrojem byly mé poznámky, ve kterých si vyučující vesele listoval – zezadu dopředu a doprostřed a naopak a házel otázky. No, nakonec jsem to zvládla.

To nejlepší ale přišlo potom … Za týden po této zkoušce jsem psala zápočtový test – tedy přesněji 2 pokus tohoto testu (prostě se to na první pokus nezdařilo :-P) Tam tedy píši test, ale mám prodloužený čas. Ten den (jak na potvoru) si někdo ve škole udělal srandu, že prý nejede výtah (to je pro moje 4 kolečka těžká rána ), takže jsem musela na chodišťovou plošinu a přijela jsem o 10 min pozdě! Jen na okraj – ten výtah nebyl rozbitý…). Takže naprosto rozhozená jsem psala test – výsledek neprošla.

Takže je přes polovina července a já ležím stále v knihách… Nový termín byl stanoven na polovinu srpna, takže maraton pokračuje… V srpnu jsem pozvána do kanceláře vyučujícího, kde píši test… Konečně s úspěchem! Ale je to polovina úspěchu – šlo teprve o zápočtový test. Zkouška z tohoto předmětu byla napsána na 2 termíny – hned za 2 dny po zápočtu a pak na 5. září. Panika vrcholí – no dva dny po zápočtu na zkoušku? No nejdu! Takže jsem šla až teď v září. Ale vyplatilo se! Dala jsem to!

Tak takhle dopadli mé prázdniny. Lidé z okolí se dokonce ptali mé babičky, kde jako že jsem, že nechodím ven? A odpověď, že se učím, se nesetkala se nesetkala moc s pochopením. Jsem ráda, že to se mnou doma vydrželi. Protože se mnou nebyla velká zábava.

Do školy nastupuji na začátku října, takže teď si užívám prázdniny já!!!

zvr
0Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *