Další krůček k mému snu – Dopis do knihovny Trinity college v Dublinu

Minulý týden jsem se konečně vzpamatovala z mého zkouškového období (více zde) a rozhodla se napsat žádost o pracovní stáž v knihovně Trinity college v Dublinu. Musím přiznat, že jsem se docela dost dlouho odhodlávala.

Po sedmi letech pasivního používání angličtiny (čtení článků v angličtině a psaní krátkých vět na Facebooku se nepočítá jako aktivní) nemám o své angličtině valné mínění. Našla jsem si několik článků ve smyslu: “Jak dobře napsat motivační dopis”,  ale také důležité anglické fráze z oboru knihovnictví a muzejnictví a základní rozdíl mezi neformálním a formálním dopisem – kvůli správnému oslovení atd.

Po obědě jsem se dala do smolení dopisu. Proč píši? Kdo jsem? Proč mám zájem o práci zrovna u nich? Vše jde jak pomásle podle návodů… Ale Jak jim mám (sakriš) napsat, že mám o 4 kolečka víc?! – myšleno tak, že  jsem na vozíku. Na to žádný návod nemyslí, co? No nic … další hodinku jsem strávila psaním a mazáním  oné formulace, dokud jsem nebyla náležitě spokojená. Hlavně, že se v návodech píše – vyhněte se informacím osobního rázu. Tak to se trochu nepovedlo… ale co, napsat to tam musím.

Na opravu pravopisu jsem použila program Grammerly, který mi pomohl automaticky opravit chyby. Mám ho nainstalovaný ve Wordu i v prohlížeči. Za doporučení tohoto prográmku děkuji Timce z timkablog.sk. Přěmýšlela jsem nad tím, zda nemám někoho požádat, aby mi dopis zkontroloval. Nakonec jsem to zavrhla  (s angličtinou na tom snad nejsem tak blbě – věř si). Nastavila jsem kurzor myši na tlačítko odeslat, pevně zavřela oči a odklikla to (bavíte se? ).

Je to tam a není cesty zpět.

Uběhl celý další den a den poté mi na mobil brzy ráno přišel e-mail z knihovny Trinity college!

Volný překlad zní asi takto:

“Děkujeme za žádost o stáž v rámci programu Erasmus. O vaší žádosti budu jednat s kolegy a poté vám podáme podrobnější informace. Prosím neočekávejte žádnou další korespondenci po dobu jednoho měsíce, kvůli tomu, že kolegové jsou na dovolené nebo pryč z Trinity College kvůli dovolené.

Děkujeme za váš zájem o knihovnu Trinity College Dublin.”

A teď jen vydržet… Tedy ne, že by to bylo vše. Pokud tohle klapne, musím si sehnat 100 % bezbariérové (pokud možno levné) ubytování na 2 měsíce v Dublinu – nevíte náhodou o něčem?

3 thoughts on “Další krůček k mému snu – Dopis do knihovny Trinity college v Dublinu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *