Pojedu či nepojedu? Toť otázka …

Od první komunikace s knihovnou Trinity College v Dublinu uběhlo cca asi 5 měsíců. Žádala jsem tuto knihovnu o spolupráci a pomoc pro mou bakalářskou práci o Book of Kells a o umožněný přístup do knihovny.

V komunikaci s knihovnou jsem se dozvídala kusé informace o tom, kdy mi pošlou rozhodnutí. Trefila jsem se  do období, kdy v knihovně probíhaly personální změny na oddělení, kde rozhodovali o mém přijetí. Takže na odpověď jsem čekala velmi dlouho.

30. ledna mi přišla odpověď přímo od vedoucí odboru:

“Děkujeme za váš dotaz.

Vzhledem k omezenému přístupu ke knize Book of Kells nedokážeme usnadnit tento typ stáže.

Jsem si jista, že budete zklamáni, že se nám nepodaří tuto stáž usnadnit, nicméně bych vás chtěla podpořit tím, že budete dále rozvíjet výzkumný návrh týkající se vašich zájmů a prozkoumat příležitosti v jiných institucích prostřednictvím programu Erasmus.

S pozdravem, …”

… Musela jsem si to přečíst asi 4x Takže nikam nejedu?! (s tím jsem přeci také počítala – nebo ne?). Klid a shluboka dýchat – teď to nemohu přece vzdát. Já jim přece tu vzácnou knihu nechci ochmatávat. 

Trvalo mi asi 30 min, než jsem se srovnala, ale dostala jsem nápad.

Já přece nepotřebuji vidět tu knihu každý den na to mám odkaz na web: http://digitalcollections.tcd.ie/home/#folder_id=14&pidtopage=MS58_183r&entry_point=367. Já potřebuji objasnit historické pozadí v souvislosti s knihou. Abych to objasnila, tak odpovědět na 3 (nebo i více) základní otázky Kdo, Kdy a Jak (popřípadě Proč?)?

A to mohu přece zjistit i v jiných knihovnách v Dublinu! Hned vedle knihovny Trinity College je Národní irská knihovna a hned v okolí 4 další, takže hromada materiálu.

Takže pokud vše ostatní klapne – POJEDU!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *