Hledání ubytování v Dublinu – druhý pokus

Ano, znovu jsem hledala ubytování.

Přibližně před 14 dny jsem zde psala článek o krásném ubytování bez bariér za přijatelnou cenu. Ukázalo se však, že majá volnou kapacitu poze na 11 nocí, ale já potřebuji ubytování na nocí 20. Takže kolotoč s hledáním začal znovu.

Přiznám se, že už jsem si začala připadat jako “závislák” na mobilu a notebooku, protože pokaždé, když mi cinknul mobil, tak jsem koukala zda mi neodpověděl na zprávy z portálu Homestay, Airnb či jiných portálů.

Měla jsem rozjednané  4 ubytování, ale už přes týden se mi nikdo neozval. Na zmíněných portálech to chodí tak, že se člověk do určité doby smí bavit pouze přes portál  a nesmí udat své mobilní číslo či slovo Facebook. Takže jsem byla odkázána čekat, kdy a jestli mi odpovědí a s tím jsem se tedy nehodlala smířit a rozhodila znovu sítě i na Facebook.

Další věc, na kterou jsem narazila je fakt, že Irové mají na všechno dost času a týden či dva pro ně nic neznamená.

Tuto středu jsem objevila jedno ubytování, které vypadalo na první pohled moc pěkně. … Ano, schody tam jsou, ale jen 3, takže to jsem s kamarádkou neřešila. Dokonce ani není moc daleko od Dublinu, což je bezva, ale kamenem úrazu byla cena. Při dopisování s hostitelkou  jsem si dodala odvahy a pokusila se o smlouvání o cenu a nakonec jsme se domluvily na kompromisu a plácly si Hostitelka nemá pocit, že tratí a mě to nezrujnuje Ještě ten den jsem zaplatila provizi portálu a zaplatila hostitelské rodině.

Musím říct, že jsem měla neuvěřitelné štěstí, že to klaplo. Už jsem tomu nevěřila!

Follow my blog with Bloglovin

2 thoughts on “Hledání ubytování v Dublinu – druhý pokus

 1. U Barči doma says:

  Tak poslední dva články o ubytování jsem četla s tlukoucím srdcem jako nějakou děsivou detektivku doufám, že už to je konečný a nebudeš mít další problémy s ubytováním.

  • administrator says:

   Jsem moc ráda, že tě článek zaujal.

   Tak teď už nad žádná katastrofa nepříjde Bydlení už mám i zaplacené, takže to už mám jisté.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *