Přípravy vrcholí

Konečně mám zabaleno! A to to nejen kufr, ale i ten batoh, který mám jako příruční zavazadlo (dobře, možná ho ještě jednou přerovnám ).

A vešlo se mi tam i přenosné madlo do koupelny. Oželela jsem však plnící pero a inkoust. Nerada bych měla špinavé oblečení od inkoustu, kdyby se ten inkoust nějakým způsobem vylil. Velkou pomocí mi byla cestovní digitální váha -> tedy až po tom, co jsem si ji konečně nastavila …  místo kg jsem tam měla libry či co, takže jsem začala bláznit, že se mi tam nic nevejde.  A teprve až po otázce mé babí, jestli mě napadlo přečíst si návod a popřípadě jí nastavit,  což mě samozřejmě jako vůbec nenapadlo, bylo vše tak, jak má být a já se uklidnila. Balení zavazadel je teda docela adrenalin.

Teď je na řadě vytvořit seznam knih, které si chci v Irsku půjčit a zpracovat. Normálně si toto studenti většinou nechávají dělat knihovníky, ale vzhledem k tomu, že sama knihovnice jsem a právě toto je má náplň práce v zaměstnání, tak není co řešit. Znamená to ale prohledat všechny dostupné zahraniční databáze (českými se již moc nezabývam, tam totiž nic není ) a najít to, co potřebuji. Ušetřím si tak hodně práce v Irsku jelikož budu mít knihy již sepsané a jen je půjdu nalézt do regálu a pak už jen vypisovat, studovat a skenovat a užívat si Irska.

Rozhodla jsem se využívat svůj chytrý telefon na maximum, takže teď prozkoumávám aplikaci Google maps, abych se v Dublinu s kamarádkou neztratila (jsem schopná se zamotat i ve svém vlastním městě )  Vytvořila jsem si trasu k jednotlivým knihovnám.

Centrum Dublinu

Přiznám se, že mi najednou ty 3 týdny příjdou jako moc krátká doba ke studiu toho, co bych chtěla o Knize z Kellsu najít, ale nehodlám být zavřená stále v knihovnách. Moc se těším na prohlídku Dublinu. Mám pár tipů, kam se podívat, tak uvidíme.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *