Vánoce, Vánoce přicházejí…

… Tááák … konečně i já si konečně užívám vánoční atmosféru. Pohádky, zdobení vánočního stromku…

Hlavní zkoušky jsem udělala již před Vánoci, takže mám na pár dní klid. V minulosti (v posledních 2 letech) jsem měla hromadu učení a do předvánočních příprav jsem se moc nezapojovala, takže jsem ráda, že pro letošek je tomu jinak.

Sobota byla ve znamení vážení a odměřování ingrediencí na cukroví. Nepředstavujte si 10 – 15 druhů cukroví – to u nás opravdu nehrozí Dělala jsem spolu s babičkou 2 druhy, tedy ty nej nej nej… vanilkové rohlíčky a čokoládové ořechy.

Navážit ingredience je opravdu heroický výkon, jelikož máme digitální váhu a to tedy znamená, že váhu musíte zapnout počkat až se vzpamatuje a pak rychle začít přisipávat, než jí zase napadne se automaticky vypnout… Většinou to nestíháme a jednu ingredienci vážíme třeba na 2x. Máme s babí co dělat, abycho to zvládly a to jsme na to 2. Nemám ráda digitální váhu… ale co, je to náš vánoční adrenalin.

Těsta jsou hotová a babička se ještě ten den pouští do rohlíčků…

Dnes na mě čekalo kakaové těsto, které jsem plnila do formiček. nejhorší e odhadnout kolik toho těsta má člověk do té formičky vmáčknout. Babička mezitím dělala salát a dávala mi plechy do trouby.

Vše se povedlo, jak mělo – jsme připraveni na Štědrý den.

Užijte si Vánoce plné pohody a radosti… a hodně štěstí zdraví, lásky a úspěchů

Jana

zvr
0Shares

Počet komentářů: 3

 1. Leník says:

  Také s tetou pečeme každý rok cukroví na chalupě. Je to už taková tradice a moc se na ni vždy těšíme :). Také ti přeji šťastný nový rok! Vánoce už jsem bohužel popřát nestihla

  • Janina says:

   Člověk při tom pečení příjde na jiné myšlenky, pustí si pohádky a konečně pak mám pocit, že přišly Vánoce.

   Děkuji za přání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *