Posezení v irské hospůdce 1 – Irská káva

Po náročném dni jsem se s kamarádkou rozhodla, že když už jsme v Irsku, musíme ochutnat pravou irskou kávu. Otázkou bylo kam, protože jak jsme se dozvěděly, v normální kavárně tuto kávu nepodávají, jelikož k její přípravě a prodeji je potřeba licence, kterou mají irské hospůdky. Nakonec jsme objevily hospůdku, která nesla jméno Hairy Lemon.

Hairy Lemon

“Chlupatej citron” se nachází v Stephen Street Lower, Dublin na jižní straně města. Dovnitř byly 3 shody, ale s obyčejným vozíkem jsme to zvladly.

Obsadily jsme pěkné místečko u okna (nutno podotknout, že jsme měly štěstí, že jsme vůbec nějaké našly, protože bylo celkem dost plno ) a objednaly si.

Irská káva

A proč je vlastně potřeba k přípravě a prodeji této kávy licence? Důvod je jednoduchý – obsahuje irskou whiskey. Pokud se zeptáte nějakého Ira, kdo vymyslel whiskey, jednoznačně vám odpoví, že Irové a že jim Skotové ukradli recept. Zeptejte se na to samé Skota a bude vám vyprávět pravý opak.

… Ale zpět ke kávě. Musím říct, že nejsem vůbec žádný “kafař”. Kávu pijí jedině v případě, když mám školu do večera. Působí na mě úplně stejně jako energy drink. A právě proto, že si ve škole dávám irskou kávu (z automatu, jak jinak) , jsem musela vyzkoušet originál.

Samozřejmě se to nedalo srovnat. Piji ještě kávu, nebo je to víc ta whiskey? Bylo to příjemně sladké – dala jsem tam 2 cukry, normálně si dávám 4 (jsem hrozná, vím to) . Vypila jsem ho, hezký jsme si s kamarádkou povídaly a strávily příjemné odpoledne, ale podruhé bych si ho asi nedala. Ne proto, že by nebylo dobré, ale nejsem na alkohol vůbec zvyklá (jsem abstinent). V hospůdce jsme poseděly tak do 17.00h a pak jely domů. Já jsem si však tento den prodloužila do 5.00h ráno a to jen díky irské kávě.

A protože to nebylo jediné posezení v Hairy Lemon, můžete se těšit na pokračování, ve kterém vám povím o session a ITM (irish traditional music)

Jestli se vám článek líbil, budu ráda za sdílení či zpětnou vazbu, ať v komentářích či pomocí “smajlíků”. Články můžete odebírat také díky odběru novinek (v pravém panelu), kde vyplníte svůj e-mail.

zvr
0Shares

Počet komentářů: 6

  1. Leník says:

    Jéé, ty jsi v Irsku :)? Já jsem také abstinent a kafe nepiju, tak by mě asi moc nepotěšilo :D. Byly tam např. horké čokolády? Ty bych si dala

  2. Janina says:

    Teď už ne, Ale byla jsem tam 3 týdny o letních prázdinách a nestíhala jsem tam články psát. Teď jsem si srovnala myšlenky a pár článků v rubrice “Cesta do Irska” ještě bude.

    Horkou čokoládu servírují převážně v kavárnách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *